Намалюю собі завтра

Художня виставка дитячих робіт присвячена 10-ій річниці Арт студії "Пятерня" та Міжнародному дню захисту дітей

25 травня - 7 червня

Проект «Намалюю собі завтра»

Проект присвячений міжнародному Дню захисту дітей та 10-й річниці арт-студії «Пятерня». Він включає в себе:

- виставку дитячих робіт (до Вашої уваги буде представлено більше 100 творів графіки, живопису та декоративно-прикладного мистецтва та малюнки, виконані на заняттях в студії впродовж останніх років);

- презентацію книжки дитячих казок «З Вовчої гори до Золотого міста» молодої письменниці Івани Марти Драч (випускниці арт-студії).

Концепцією проекту є виявлення індивідуальності, розкриття внутрішнього світу та духовного багатства людини засобами образотворчого мистецтва, котре в даному контексті розглядається не як професійний напрямок діяльності, а як складова частина гармонійної успішної людини.

Кожна доросла людина має права. Мають права і діти. Але через соціальні стереотипи та позиціонування їх як малоспроможних та соціально неадаптованих правами дітей нехтують, окрім життєво необхідних. Мистецтво це свого роду лакмусовий папірець, візуалізація підсвідомих образів і бажань. Побачивши та прочитавши дитячі роботи, дорослі можуть більше зрозуміти їхні бажання, потреби й проблеми. А діти, у свою чергу, за допомогою малювання та виставки робіт мають можливість реалізації в духовному, емоційному та естетичному просторі.

Опановуючи всю глибину образотворчої царини, дитина сприймає життя як творчий процес, відкидає стереотипність мислення, стає гнучкою, вчиться аналізувати довколишній світ та приймати правильні рішення.

Арт-студія «Пятерня» веде свою освітницьку та творчу діяльність упродовж 10 років. Її організатором і натхненником є член Національної спілки художників України Тетяна Мялковська. За цей час у стінах студії творчо розвивалося понад 300 дітей. Більше 70 з них були переможцями обласних, Всеукраїнських та Міжнародних дитячих конкурсів. Понад 30 дітей стали студентами спеціалізованих вузів в Україні та за кордоном. Проведено понад 20 міжнародних пленерів, майстер-класів, таборів у Болгарії, Польщі, Угорщині, Білорусі та Україні. Зініційовано творчий конкурс «Коляд-Щедрик-Посівай». Студія є учасником щорічного благодійного аукціону на підтримку дітей «Я мрію», організатором більше 15 художніх дитячих виставок та проектів в Луцьку, Львові та Києві, фундатором дитячих стипендій на навчання. Учнями студії розписано більше 250 кв. метрів фасадів міста, намальовано картини та дошки, котрі безкоштовно були передані у школи, дитячі садочки, відпочинкові комплекси, пологовий будинок та інші заклади обласного центру. Випущено більше 8 поліграфічних видань: каталоги, книги, проілюстровані дітьми, буклети, календарі, листівки тощо.

Арт-студія «Пятерня» є куратором дитячої художньої студії в Хелмі (Польща), де навчання проводиться за власною програмою. Є партнером парафіяльної художньої студії в монастирі Св. Василія Великого, співорганізатором Міжнародного культурного фонду «На стику» (Польща). При студії діють підготовчі курси для абітурієнтів, вечірній малюнок для студентів під керівництвом професійних художників та хобі-класи для дорослих. До діяльності в студії залучені студенти художніх училищ та інститутів та провідні художники області: Наталія Кумановська, Галина Черниш, Ірина Сардак, Катерина Ганейчук, Марина Стрижевська, Сергій Корсай, Петро Архипчук, Оксана Тарасенко, Андрій Бондарук, Сергій Столярук.