Рожищенська художня майстерня та дитяча художня студія

Любителям прекрасного. 2017

Багата на таланти наша українська земля. Шкода, що в силу різних обставин, не всім талановитим людям вдається свій дар реалізувати. Можливо і робота є непогана і достаток в хаті, а людина мріє про щось інше, не досягнуте. Воно буває проявляється у вигляді аматорства (хобі), а можливо просто жалкування що не ту обрано професію.

Талант до малювання, образотворчого мистецтва взагалі дуже рідкісний. Хіба-що одна людина на декілька тисяч здатна до цього. Щоб не втратити цей Божий дар – треба його розвивати: багато читати, відвідувати виставки і, звичайно, вчитись.

В Рожищі, як не в багатьох і райцентрів, така можливість є. При художній майстерні, що на вулиці Незалежності, 23 існує дитяча художня студія.

Існує вона із 1964 - 1965 року. Започаткована вона з ініціативи відомого у районі, і в Україні, художника Миколи Мамчука, котрий плекав цю студію аж до кінця 2007 року.

Серед перших випускників були: Раїса Климчук, Валерій Чабанчук, Михайло Сасовський, Павло Охрімчук, Григорій Дмитрук, В’ячеслав Карпук, Володимир Фугель, Петро Сосновський та інші.

На початку не було повного вікового обмеження для студійців. Поряд вчились малювати як діти 12 років так і дорослі віком 27 - 29 років. В студію ходили всі, хто мав тягу до мистецтва, навіть працівники художньої майстерні.

З того часу, міняючи приміщення і викладачів студія існує донині. За час роботи своєї в ній одержали початкові знання з малюнку, живопису, композиції, багато випускників, котрі поступили потім в середні та вищі мистецькі заклади. Серед них Юлія Смаль, Сергій Остроумов, Світлана Кравчук, Тетяна Яромчук, Тетяна Шрай, Роман Лавренюк, Володимир Оверчук, Оксана Петрук, Вікторія Юфімчук, Юрій Лящук та інші.

Не всі учні студії витримують мінімально-необхідний термін – три роки і покидають навчання, а дехто відвідує студію по 5 - 6 років, шліфуючи свій досвід і знання.

Серед кращих учнів останніх років заслуговують на увагу Марія Оніщук, Оксана Засєкін, Марія Закрева, Світлана Бондарчук, Сніжана Ліщук, Анжеліка Савонюк, Анжеліка Савонюк. Дехто з них буде продовжувати навчатись і стане прикладом для нових учнів.

Організатором і фундатором матеріального забезпечення роботи студії є завідуючий художньою майстерною Євген Лавренюк, котрий вважає за честь допомогти молодим талантам.

Леонід Хведчук – викладач студії, член ВОНСХУ

Художня майстерня

Виставки

Рожищенські етюди

Художня студія