Грація. Наталія Демченко

Лайфкастінг

28 січня - 13 липня

Наталія Демченко

Народилась 6 квітня 1985 р. в м. Луцьк. 2007 р. закінчила Волинський національний університет імені Лесі Українки, магістр фізики.

Раніше, до 26 років, я ніколи не поєднувала себе із творчістю та мистецтвом, але є у житті переломні моменти, коли починаєш дивитися на свої здібності зовсім по-іншому. Для мене це був період декретної відпустки - я почала замислюватися, чого насправді хочу в житті… Ітоді я зрозуміла, що єдиний спосіб дати відповідь на це питання – пробувати робити абсолютно все, що мені просто цікаво. Одного разу я випадково побачила фото точної копії ручки та ніжки маленької дитинки, і мені стало цікаво - як це можна зробити? Так як за освітою я – фізик, то експерименти для мене це частина мого життя. Моделями для моїх експериментів стали мої діти, а потім усі діти моїх знайомих та друзів. Мене це захопило! Саме так народилася моя нова здібність і з 2014 року я відкрила власну справу – створення картин зі зліпками. Досконало опанувавши мистецтво лайфкастингу (англ. Lifecasting), я зрозуміла що хочу чогось більшого. А коли побачила, що роблять за кордоном, використовуючи цю ж технологію, знову вдалась до експериментів – почала створювати точні копії частин тіла.

Перша скульптура з'явилась наприкінці 2014 року, а за нею, впродовж 2 місяців, ще чотири. Робота зі скульптурами була для мене фізично нелегкою, адже вага деяких скульптур була до 20кг, а при обробці їх треба було постійно перегортати. А ще була проблема їх зберігання, бо на той момент у мене не було майстерні. Та процес мене настільки захоплював, що я на це не зважала. Для мене це була моя творчість – я придумувала позицію моделі і підбирала живу модель під задумані параметри. Охочих було немало, адже я робила перші скульптури для себе – це було безкоштовно, а модель отримувала власну копію. А згодом я зрозуміла ще одне – кожна людина прекрасна і неповторна тілом, і моє завдання як lifecasting-скульптора побачити це прекрасне і створити скульптуру, що наповниться змістом і збереже цю досконалість та неповторність тіла моделі. Бо прийняття себе, свого тіла – це болюча тема для більшості людей: комплекси та незадоволеність фігурою, рисами обличчя… А процес досягнення гармонії сприйняття себе - це величезна праця над внутрішнім та зовнішнім, і не всі готові братися за це, або впадають у крайнощі.

У своїх роботах я дотримуюсь тонкої грані: створити максимально відверту скульптуру не переступивши межі вульгарності. Кожна моя модель, яка довірилась моєму творчому задуму, сприймає скульптуру частини себе як щось неймовірно прекрасне та інтригуюче.

На даний момент вже створено 22 скульптури, серед яких лише один чоловічий торс. Найчастіше робились скульптури животиків вагітних жінок, та окремі частини тіла на замовлення дизайнерів інтер'єрів. В майбутньому планую експерименти із створення скульптур з інших матеріалів і у сміливих кольорах

Виставка

Вернісаж