Кожна людина є дитина

Благодійний соціально-мистецький проект

1 - 12 червня

Благодійний соціально-мистецький проект «Кожна людина є дитина»

1 червня з 12.00 до 18.00 в «Галереі мистецтв ВОНСХУ та "Європейському" сквері, ГО «Пятерня» презентує до Міжнародного дня захисту дітей Благодійний соціально-мистецький проект «Кожна людина є дитина» в рамках проекту «Фестиваль ідей для дозвілля дітей»

За сприянням Департаменту культури Луцькоі міськоі ради та ВОНСХУ

Куратор Тетяна Мялковська.

В «Галереї Мистецтв» (вул. Лесі Українки, 24а) о 12.00 в малому Верхньому та Нижньому залах відкриються: фотопроект «Ми - украінці», роботи учнів старшої групи арт студії «Пятерня» та персональна виставка і презентація каталогу художниці (учениці, дівчини з особливими потребами) Ольги Билиці.

Програма триватиме з 12.00 до 18.00.

В програмі лінійка безкоштовних майстер класів відомих художників:

1. 12.30- розпис вуличного піаніно з Галиною Черниш. Сквер

2. 13.00 стріт арт «графіті» з Vlad Kholodnyi. Сквер

3. 13.30 - флористична скульптура малих форм від «sino&soloma” Marina Stryzhevska Rakityanska, Сквер

4. Арт терапія з Mialkovska ART Therapy, Велика зала Галереї мистецтв

5. Малярство з Natalya Kumanovska. Сквер

6. Декоративний розпис на дубових дощечках з Maria Rubel. Малий зал Галереї мистецтв

7. Гончарний круг від майстерні «Дайте спокій», майстра Валерія Ленартовича. Галерея мистецтв.

Участь учасників безкоштовна. В програмі презентація літніх дитячих таборів

Організатор ГО Пятерня

Керівник Tetyana Myalkovska

Тетяна Мялковська 0505439824

Соціально-мистецький фото-проект «ми -українці»

Учні старшої групи арт студії «Пятерня» під керівництвом художниці, педагога, арт терапевта Тетяни Мялковської реалізували ідею пошуку власного образу та втілили його в світлинах.

Завданням було підібрати костюми, головні убори та аксесуари, зробити makeup, прожити власний образ та відчути себе фото моделлю, позуючи перед камерою. Підлітки працювали в парах та групі, допомагаючи один одному. Кожен реалізувався в процесі роботи і як автор образу, і як стиліст, і модель, і фотограф.

Подібні завдання учні студії виконують щорічно в навчальній програмі.

З точки зору арт терапії, вони піднімають самооцінку учасників та дозволяють зануритись і вивчити себе.

Також це завдання є добрим мотиватором впевненості і віри в себе і розуміння ідентифікації.

Учасники проекту:

Анна Давидова-випускниця арт студії «Пятерня», студентка «VIAmoda szkola wyzsza» в Варшаві, асистентка модельєра Ілана Ануфи на Fashion Week в Парижі, волонтерка

Володимир Попик - випускник арт стадії «Пятерня», студент «Zespol szkol plastycznych» в Кракові, волонтер, переможець багатьох творчих конкурсів

Олена Стукановська, учениця студії з 2015 року, внутрішньо-переміщена з Донецька, абітурієнтка, волонтерка

Андрій Соломін, ветеран війни в АТО, учасник проекту арт терапевтичної реабілітації «Арт Постріл», художник, автор живописного проекту «Парадокси війни», та 4 персональних виставок, волонтер, Луцьк

Влад Войтенко, учень студії з 2016 р., графік, філософ, волонтер, Полтава -Луцьк

Дарина Проневич - учениця студії з 5-річного віку, волонтерка, майбутня дизайнерка, Луцьк

Катерина Кліманова, талановита в точних науках та мистецтві, планує поглиблене навчання, Луцьк

Влад Грушецький, учень студії з 6-річного віку, професійно займається велоспортом, та малярством, Луцьк

Євдокія Кравченко, художниця та професійна вокалістка, Луцьк

Єлізавета Мельничук, талановита портретиста, волонтерка, Луцьк

Даяна Сопрунюк, студіює в «Пятерня» з 5 років, талановита художниця, волонтерка, асистентка в арт терапевтичних проектах, Луцьк

Анна Савіцка, учениця студії з 2010 року в програмі арт терапевтичної соціоадаптаціії, художниця в стилі фовізм, авторка більше 100 творчих полотен та 5 персональних виставок, волонтерка, асистентка викладача, Варшава-Луцьк

Куратор проекту Тетяна Мялковська

Викладач старшої підліткової групи

Наталія Кумановська

Ольга Билиця

Належить до молодих осіб, котрим Богом та природою даний змінений стан свідомості. ООльга бачить світ в підсилено яскравих кольорах, бачить і помічає ті деталі, на котрі ми не зважаємо.

За 5 років активної навчальної діяльності в арт студії «Пятерня», під керівництвом Тетяни Мялковської, з викладачами художниками Галиною Черниш та асистенткою Марією Рубель, Ольга здобула значиму базу технічних прийомів композиції, кольороподілу та малярських навиків, котрими вміло користується при створенні власних полотен.

За всі ці роки творчих уроків в художній студії, молода мисткиня створила близько сотні живописних творів. Серед них тематичні сюжетні картини на полотні та картоні, виконані акриловими фарбами, натюрморти, портрети, пейзажі, сакральні картини на склі та дошці, графіка.

В роботах Билиці Олі відчутний значимий вплив вчительки художниці сакральної картини на склі Галини Черниш. Він проявляється в ньюансній кольоровій гаммі та плановості композиції.

А деталізація, декоративна оздоба та специфічне нанесення мазків на площину характерні і притаманні виключно авторці робіт Ользі Билиці.

Коли вникати в глибину мастецького аналізу творів молодої художниці, можна відчути разючу схожість з низкою постмодерністичних картин таких відомих майстрів, як Пауль Клее в композиції; імпресіоністів та пуантелістів Клода Моне, Едгара Дега та Ван Гога в забражувальних прийомах.

Картини Ольги випромінюють дивовижний спектр кольорових оптичних ефектів. Мазки на полотнах вібрують позитивною життєвою енергією і зцілююче діють на глядача.

Можна з впевненістю сказати, що візуальні образи Ольги Билиці автентичні, своєрідні та виразно маркуючі власне бачення цього світу.

Картини авторки створені для оздоровлення і структуризації життєвого простору. Їх місце в колекціях галерей та громадських приміщеннях, де є потреба зцілення і нагадування про багатогранність і дивовижність нашого світу