Війна заради миру. Іштван Кус

Арт проект

16 - 15 лютого

Проект

Метою проекту є співставлення в свідомості глядачів їхнього ставлення до навколишнього світу та себе в ньому до та після проведення виставки шляхом оцінки арт-об’єктів та соціокультурного обміну.

Актуальність проекту полягає в тому, що саме зараз, на мою думку, відбувається трансформація свідомості та світосприйняття громадян України з посттоталітарної системи координат до демократичних і гуманістичних цінностей. Тому на сьогоднішній день діяльність команди (митців різного профілю та громадських активістів) спрямована на формування нової свідомості шляхом поширення вище перелічених цінностей в формі сучасного мистецтва.

Мистецький роздум «ВІЙНА ЗАРАДИ МИРУ» є інструментом визначення митця своєї ролі в трансформованому суспільстві в майбутньому. Проект покликаний нагадати про мистецькі цінності, дати нагоду ще раз, через призму культурних об’єктів, абстракцій та технік сучасного мистецтва, оцінити його роль для соціокультурного розвитку, проаналізувати зміни, які відбулись на всіх ланках та прошарках суспільства, переоцінити свою роль у трансформаційних змінах та розбудові якіснішого суспільства

Іштван Кус

Іштван Кус розпочав презентацію експозиції «Війна заради миру» хвилиною мовчання. «Війна – це жах, – схвильовано прокоментував свій арт-проект мистець. – Я переконаний, що НЕ ВАРТО ГЕРОЇЗУВАТИ ВІЙНУ. Лише тоді є шанс на те, щоб вона більше не повторилася»