Марта Паперовська Артур Вишецькі

Графіка, малярство, фото

14 - 19 серпня

Родинний альбом. Концепція

РОДИННИЙ АЛЬБОМ

Свого часу, а було це під час літньої спеки, мене цікавила еластичність людського мозку і інші речі. І мав такий сон в одну літню ніч: як в промені місячного світла прогулюються прокуратор Іудеї і Га Ноцрі…не більше і не менше: Кароль Войтила і Саддам Хусейн. Обидва в світло-блакитних сорочках, розстібнутих під шиєю, розмовляють собі. Між собою? З якого такого дива? Замислився я зранку. Єдине, що мають спільного, то те, що вже вмерли. Жили в схожі часи, на тій самій планеті, були широко відомі, були людьми… і зустрілись у моїм сні. Поза межами того сну, їх відрізняло абсолютно все. Були як чорне та біле, позитив і негатив. Що би з тим зробити? – думав я далі. Сон таки мій – не маю його ігнорувати. Намалювати? Намалював. Але якось мені не дуже на тих полотнах сподобалось.

А між тим розмірковував – як то є в наш час з «відомістю». Багато людей які «відомі», але не знаєш їх насправді. І, зауважте, яке те знайомство є фамільярне – дивишся фото, фільми з людиною, якого на очі ніколи не бачив. Заселили наші імеджінаріуми сотнями віртуальних лиць. Впізнаємо безпомилково лиця мертвих акторів, політиків так, ніби вони наша найближча родина. Бачимо людину з вусиками, зачесаного на бік, в мундирі – ну то відомо, хто. Вуси тонкі і закручені як дроти до гори? Ну так, моншер Сальвадор. Ікони часу. Такі лиця стали знаками. Коли би прибрати атрибути-мундири,костюми.шапки…ха! То мій сон знову - в тих сорочках – нехай білі сорочки і приналежність до роду гомо сапієнс будуть спільним знаком тієї родини. Отже до роботи!

Якщо ті ікони 20 століття знайомі нам з фото, то я вирішив, що медіум фотографія буде краще. Лиц я були стягнуті з нету, решту тіла було зроблено за допомогою помічників-родини, приятелів, відзнятих в сорочках, а також відповідно виставленого світла, цифрової камери і Фотошопу… Через декількох місяців праці (вже прийшла осінь) створив мій іконостас (з якого випав Саддам із сну)

Як сказав Ришард Капустинскі, що є ми братами і сестрами, і є родиною, хочемо ми цього чи ні – ото наш альбом родинний. Деяких родичів любимо, деяких ні, як то буває у родині. Але не намагаємось робити вигляд, що їх не існує взагалі

Марта Паперовська малярство. Полотно,олія

Марта Паперовська графіка, малюнок

Артур Вишецькі. Альбом родинний

Відкриття