ANAΣTAΣIΣ.Ольга Мороз

Сакральне мистецтво

26 квітня - 25 травня

Мороз Ольга

Мороз Ольга Віталіївна народилась 15 вересня 1987 року в м. Луцьк. Закінчила Загальноосвітню школу N2. Поступила в Луцький національний технічний університет на кафедру товарознавства та експертизи у митній справі. Паралельно відвідувала заняття в Луцький дитячій художній школі. Після закінчення обох закладів склала іспити і розпочала навчання у Львівській національній академії мистецтв за спеціальністю Сакральніе мистецтво. У лютому 2016 року завершила студентство і захистила магістерську дипломну роботу присвячену темі Христового Воскресіння.

Учасниця 15го та переможниця 16го обласного конкурсу "Волинська писанка 3го тисячоліття", учасниця міжнародних пленерів іконопису у с. Замлиння Волинської області, в с. Новиця в Польщі та в м. Києві. Брала участь у виставках Спілки іконописців

Анастасіс - у перекладі з грецької означає воскресіння. Представлені роботи присвячені темі Воскресіння Христового. У Євангелії нема прямого опису події, а лиш свідчення про відсутність тіла Христового у гробі та зустріч Його із учнями.

Візантійська іконографія передбачала містичний сюжет Воскресіння - "Анастасіс", який потім отримав назву "Зішестя Христа в ад". Зображають виведення з аду прабатьків Адама і Єви, які символізують усе людство.

Зі святом Пасхи пов'язано багато традицій, одна з них - фарбування яєць і виготовлення писанок. Звичай дарувати пасхальне яйце пов'язують із переданням, яке описує принесення в дар крашанки Марією Магдалиною імператору Тіберію із словами : "Христос Воскрес!"