Яблука. М. Островська

Авторський проект

19 серпня - 15 вересня

де б ми не були, що б ми не відчували, то завжди згадується рідне. яке тулить нас під свій бік, гріє обіймаючи і шепче колискову чи добре слово. якось так носимо його все життя під серцем і тішомося, ходячи по кольорових стежках свого життя. стежках які малюють нам, то тут то там, різну емоцію і думку про все і до всіх. самі того не відаючи дивимося фарбований сон про себе і думаємо " то є правда?", і не залежно чи то радість чи біда.

кожен хоче більше смаку, солодкого, пахучого і свіжого, як ті яблука що падають по стежках, як тількі доспіють. от файно...той плід таємний, спокуса до життя земного. може обійти... чи підняти й з'їсти...щоб згадати ті райські сади рідні....

от так...райські сади рідні...

в кожного є хатка з садком в якому яблуні ростуть)))

кожен на рядні сидить під тими яблунями в своєму раю...

отак і ходимо, їмо яблука на Спаса...

згадуємо добре і тепле....

чим не рай за хатою на кілімку)

Авторський проект з ароматом яблук у Галереї мистецтв

В день світлого Яблучного Спаса в Галереї мистецтв був презентований авторський проект волинської художниці Марічки Островської «Яблука на кілімках». Саме з такою неповторною м’якістю вимовляється слово «килимок» у рідному селі Угринів на Волині, де живе та працює мисткиня. Частинку своєї малої батьківщини, тепла рідної хати, літніх ароматів саду та домашньої випічки, а також надії, біль, намагання долучитися до благородної справи перемоги України показала Марічка багаточисленним шанувальникам, друзям, родині під час виставки.

Голова Волинської організації НСХУ Володимир Марчук, представляючи художницю та її творчий доробок, зазначив, що день презентації обраний невипадково, доповнюючи свято Преображення Господнього.

Авторський проект був створений під враженням пленеру, який нещодавно відбувся у Польщі. Марічка брала у ньому участь, та все ще перебуває під приємними, надихаючими враженнями, які спонукали її не зупинятись, а продовжувати роботу. Вона представила загалом 10 робіт, серед яких 8 є творчими розробками та 2 авторськими повторами зі зміненою кольоровою гаммою, деталями та форматом.

Природні кольори, яблучні мотиви, переплетення мішковини асоціативно переносять нас у «райський сад», місце любові і затишку - рідне, тепле і ароматне. Затишна атмосфера була створена Марічкою та її шанувальниками у залі галереї, доповнюючи враження від побаченого теплотою домашнього частування, ніжністю родинного оточення.

«Райські сади рідні…

В кожного є хатка з садком, в якому яблуні ростуть)))

Кожен на рядні сидить під тими яблунями в своєму раю…

Отак і ходимо, їмо яблука на Спаса…

Згадуємо добре і тепле…

Чим не рай за хатою на кілімку)».

Цей авторський проект – також вклад художниці у надзвичайно важливу та невідкладну справу, котра сьогодні болить кожному українцеві.

«Сьогодні наша держава переживає найтрагічніші часи за всю історію своєї незалежності. На сході України гинуть наші співвітчизники, захищаючи Батьківщину від зовнішнього агресора. Ми як ніколи розуміємо, що перемога можлива лише за умови консолідації усіх сил суспільства. Таким чином я хочу внести свою частку в реабілітацію наших захисників», - ось така мета проведення мистецького проекту Марічки Островської.

Яким чином митець може допомогти своїй країні? Вклад художника у перемогу – це його творчість, втілені у його роботах надії, думки, енергетика зцілення та творення.

Марічка Островська планує спрямувати усі кошти, які будуть виручені з продажу цих робіт, на проведення арт-терапії для бійців, які повертаються із зони АТО. Цілюща сила мистецтва допомагає воїну відпочити, розслабитися після пережитих жахів та страждань, відчути тепло любові, турботи, віднайти в собі ресурси для подолання життєвих випробувань.

Долучитися до задуму мисткині подбати про Героїв, які зранені повертаються додому зі Сходу, має можливість кожен з нас. Виставка працюватиме до Дня незалежності України

Марія Пилипчук