Оксана Давидюк

Львів. Малярство. 6 квітня

6 - 21 квітня

Художниця Оксана Давидюк

Художниця Оксана Давидюк (1968 р. н.) народилася у Львові, але значну частину дорослого життя прожила поза його межами (Росія, Казахстан). У 1987 закінчила відділ художнього розпису Львівського училища прикладного мистецтва ім. І.Труша (викладачі К.Звіринський, Л.Щур, М.Скибінський, С.Костирко, Р.Безпалків). В кінці 1980-х - на початку 1990-х працювала у Рівному, тому вибір міста для персональної виставки був визначений долею. 115 робіт, написаних упродовж останніх двадцяти років, художниця привезла до галереї європейського живопису «Євро-Арт». Деякі із цих полотен уже експонувалися на окремих персональних виставках, зокрема, у Будинку художника (Москва), у Палаці мистецтв (Львів), в Музеї етнографії та художнього промислу (Львів).

Створюючи свої картини, Оксана Давидюк детально продумує взаємодію художніх образів, відшуковує оптимальні вирішення їх колірного звучання, делікатно розставляє окремі акценти на полотні. І це їй вдається настільки органічно, що глядач відчуває, як від імені митця ведеться тиха й спокійна, але непроста розмова. У цій розмові художниця піднімає питання духовної наповненості життя, одвічних людських чеснот, любові, материнства і т. д. Ось чому свій новий мистецький проект Оксана Давидюк назвала по-філософськи: «Пісня для дорослих дітей».

Звертає на себе увагу манера письма художниці. Добре прописані конкретні деталі композицій, котрі підтверджують тяжіння автора до декоративності, що посилює виразність полотен. У контексти картин художниця вписує багато символіки (святі, писанки, хрести, квіти, дерева, птахи тощо). На перший погляд вони існують самостійно, а насправді символи вбудовані у своєрідний лабіринт, котрий глядачеві варто осмислити. З цією метою художниця активно використовує компонування сюжетів у диптихи і триптихи. Такий підхід надає творам статусу давніх містерій, що у собі приховують глибоку таємницю («Гра у класики», «Сім’я», «Зміна часів», «Три жінки», «День і ніч» та ін.). Саме цією загадковістю мистецьких містерій й цікаві роботи художниці