Прохання дотримуватись тиші. Каріна Арутюнян, Іштван Кус

Інсталяція. Нижній зал

11 - 31 березня

Проект «Прохання дотримуватись тиші» - має багатогранне значення. В даному задумі використовувалась бруківка як засіб спілкування. У недавнішніх подіях бруківка також використовувалась як засіб спілкування але в брутальному способі. Ми ж намагаємось звернутися до всіх універсальним кодом, кодом Морзе. Можливо, врешті-решт, всі зрозуміють значення слів «війна закінчилась», якщо її навіть не починати.

Було використано дві фрази «мовчання спричиняє насильство» і «насильство спричиняє мовчання», які є взаємопов’язані між собою зворотнім зв’язком. Ми трохи заглибилися в сам процес мовчання і відтворили його як недостатнє спілкування з вищою силою. Адже коли людина духовно збагачена, вона не буде насильною і дасть собі волю говорити, казати все.

Інша фраза - «хто має вуха, нехай чує». Ми намагались привернути увагу людей до тиші, яка донедавна була дуже поширена, викликана страхом . Можливо саме страх спонукав спілкуватися подумки з навколишнім середовищем і тим самим помітити коротку та довгу бруківку, що в своїх комбінаціях кладки утворювали код Морзе. А після почутої відповіді не можна було мовчати від бажання вирватись на волю з полон страху