Художники Варшави

Живопис. Польща. Куратор виставки Ігор Дрозд

7 - 22 травня

Едита Дзєрж

Навчалася на факультеті живопису Академії Мистецтв у Варшаві. У 2004 році отримала диплом з живопису за роботу „Пейзаж” в майстерні проф. Мар'яна Чаплі, та диплом з настінного живопису в майстерні проф. Е. Тарновського – „Преображення Господнє”, мозаїка, вівтар варшавського костелу (співавторство).

У 2000-2002 роках спеціалізувалася зі скульптури у майстерні проф. Густава Земли.

Працює в Правлінні Спілки Польських Художників. Куратор „Галереї 3678” і „Галереї 022”. Нині є співзасновником варшавської галереї „Майстерня 23”, а також „Художньої групи Особно” та „Групи Гувера”. Увійшла до Рейтингу молодих художників „Компас молодого мистецтва” у 2008 і 2010 році.

„Природа це мій стимулятор мистецького пізнання. Вона надає мені цілий спектр прихованих поєднань: кольору, світла, форми, матерії та простору. Я живу та насичуюся цінностями природи. Створюю реалістично-абстракційні площини порозуміння, у які завжди вплетена людина. Я будую їх інтенсивним кольором, динамічною лінією, барвистою плямою, шорсткою фактурою, біологічно модифікованою консистенцією фарби. Картини я заповнюю власними слідами, знаками, пульсуючою енергією...”.

Edyta Dzierż
Kompas Młodej. Ranking 2010
Artcetera. Edyta Dzierż
Artcetera. Edyta Dzierż & Joanna Mrozowska
Art Office
Анна Форицка-Путятицка

Навчалася в Університеті Миколи Коперніка в Торуні на факультеті реставрації пам'яток та на факультеті архітектури інтер'єру Познанської вищої школи мистецтв. Художні майстерні: проф. Тадеуша Бжозовского, проф. Анджея Кужавского. Диплом з художнього проектування у майстерні Станіслава Замечніка. Член Спілки Польських Художників.

Професійна діяльність – „Wzor” при Варшавському окрузі Спілки Польських Художників. Займається шовкографією, прикладним мистецтвом, живописом по тканині, проектуванням одягу та інтер'єрів. Працює у варшавських мистецьких галереях, організатор вернісажів, мистецьких зустрічей і лекцій відомих діячів польської культури.

Допомагає в організації науково-культурних заходів у Польській бібліотеці у Парижі.

Голова шанувальників музики при Варшавському окрузі Спілки Польських Художників.

Член „Групи Гувера”, Товариства польських мариністів та Мазовецького центру культури.

Картини Анни Форицкої-Путятицької знаходяться в польських інституціях у Франції, Шотландії, Чехії та у приватних колекціях.

Брала участь у понад 50 художніх виставках.

Anna Forycka- Putiatycka
Anna Forycka- Putiatycka
ZPAP
Данута Навроцка

Народилася у місті Стшегом. Навчалася на факультеті мистецтва Університету Миколи Коперніка в Торуні. У 1990 році здобула диплом в майстерні проф. Мєчислава Вісьнєвского. Працює у жанрі живопису, рисунка, інсталяцій, перфоменсу та відеоарту. Свої роботи представляє на індивідуальних виставках та на мистецьких фестивалях у Польщі та за кордоном. У 2008 році вона виграла приз глядацьких симпатій на виставці «Іновроцлавська пластика 2008», а у 2009 році премію мера в цій же виставці. Член Спілки польських художників Варшавського округу. Співорганізатор Національної виставки, присвяченої досягненням молодого покоління "Діалог", яка включає міста: Варшава, Іновроцлав, Бидгощ, Лодзь, Краків, Вроцлав, Гданськ, Познань.

Останні індивідуальні виставки:

2005 Міська галерея, Бад Ойєнхаузен (Німеччина).

2006 Музей ім. Леона Вичулковського, Бидгощ.

Музей Палуської землі, Жнін.

2006 Музей ім. Яна Каспровіча, Іновроцлав.

2009 Міська бібліотека, Новогард.

2010 Галерея Фундації ARS, Познань.

Томаш Авдзєйчик

Народився у 1962 році у Варшаві. Навчався на факультеті мистецтв Університету Миколи Коперніка в Торуні, у проф. Станіслава Борисовського та в Академії мистецтв у Варшаві в майстерні проф. Єжи Тхожевського. У 1988 році отримав диплом в майстерні проф. Януша Пшибильского.

Роботи Томаша Авдзєйчика знаходяться у Єпархіальному музеї Дорогочина та у приватних і публічних колекціях Польщі, США, Канаді, Франції, Німеччині, Японії, Словенії, Швеції, Австралії і Нової Зеландії.

У 2007 році здобув ІІ місце на міжнародному конкурсі живопису „Jivdei Inter Art” у румунському місті Аюд.

Був співорганізатором чисельних художніх пленерів по всій Польщі де виконував функції художнього куратора.

Нині займає посаду заступника голови Варшавського округу Спілки Польських Художників.

Останні виставки:

2006 Музей в Лємборку, Музей в Бяловежі, галерея „Зоя” у Варшаві.

2007 Музей в Бяла-Подляска, Галерея СПХ у Лодзі.

2008 Галерея в Будинку художника „Світло й колір” та „Лишись з нами”, присвячена Іоаннові Павлові II.

Спортивний центр у Варшаві - „Олімпійський”.

2010 Музей міста Сєрпц.

Tomasz Awdziejczyk

Едита Дзєрж

Анна Форицка-Путятицка

Данута Навроцька

Томаш Авдзєйчик

Виставка