Богдан Губаль

Гобелен. м. Івано-Франківськ

25 вересня - 13 жовтня

Біографія

Губаль Богдан Іванович народився 18 січня 1952 року в селі Хащовані Сколівського району Львівської області.

1971 - закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. І. Труша, відділ художньої кераміки (викладачі: Т. М. Драган, С. І. Костирко).

1973 - 1978 - навчався у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва -тепер Львівська академія мистецтв (викладачі: М. В. Курилич, В. А. Овсійчук, М. Д. Вендзилович, М. І. Яців).

1977 - практика у Велико-Тирнівському університеті (Болгарія), яка стала важливою віхою у творчому житті художника.

Дипломну роботу «Проект Татарського академічного театру ім. Г. Кзмала» було удостоєно премією і золотою медаллю на Всесоюзній виставці студентських робіт у Ленінграді та Києві.

1978 - за призначенням працював у Татарському творчо-виробничому комбінаті (м. Казань). Там продовжував працювати над реалізацією своєї дипломної роботи. Автор багатьох інтер'єрів громадських приміщень м. Казані: Татарського академічного театру ім. Г. Камала, книгарні «Дружба», лялькового театру, кінотеатру «Космос» і ін. У ці роки викладає в Казанському художньому училищі, де розробив нову програму з композиції.

1979 - працює в акварелі та в декоративно-прикладному мистецтві (ткацтво).

Основні твори. Гобелен «Пробудження» (1980р.), який зберігається в музеї образотворчих мистецтв Татарстану гобелен «Мова хліба» (1980 р.) - в Івано-Франківському краєзнавчому музеї, гобелен «Осінь» (1980 р.)

- у приватній колекції у Канаді, гобелен «Сон зими» (1990 р,), Гобелен «Дерево життя» (1991 р.)

- у Хмельницькому музеї, гобелен «Водограй» (1991 р.) - у Посольстві Євросоюзу в м. Брюсселі, гобелен «Гомін гір» (2004 р) - у Міністерстві культури і мистецтв України.

1979 р. бере участь а обласник, зональних, республіканських, всесоюзних та міжнародних виставках, автор 30-ти персональних виставок у різних містах України і за кордоном. Творчість Б Губаля відзначено у відомому альбомі «200 ІМЕН. Декоративне мистецтво кінця XX століття».

1984 року працює в Івано-Франківському художньо-виробничому комбінаті

З 1986 по 1989 рр. працював на посаді головного художника Івано-Франківського художньо-виробничого комбінату.

З 1996 по 2003 рр. його двічі обирали головою правління Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України, а з 2005 р. головою правління кластеру народних художніх промислів «Сузір'я».

1990 - Б. Губаля прийняли до Національної спілки художників України.

1987 - і 1990 р. - участь у творчих групах Будинку художника м. Седнееа (Чернігівська область), що вплинула на появу нових пластичних виражень у ткацтві, на побудову об'ємно-просторових композицій, на створення нових фактурних переплетень, колірних поєднань у Гобеленах: «Новий день», «Чорнобильська трагедія», «Вечірня пісня».

1996 - на Міжнародному симпозіумі у м. Хусті, (Закарпатська область) познайомився з творчістю художників Закарпаття, Угорщини, Румунії. Там було створено серію акварелей «Зародження життя», Гобелени «Повороти долі», «Відкриття над гніздом», «Політ над хмарами», які стали важливою віхою у творчому житті, що проявилося в особливій увазі до палітри відтінків білого кольору.

Учасник і організатор багатьох всеукраїнських симпозіумів, зокрема: Всеукраїнського симпозіуму зі скульптури (1998 р.), Міжнародного симпозіуму «Орнаментальне ковальство» (2005 р.).

Його твори відзначено багатьма нагородами та дипломами виставок,

а за гобелени «Княжа гора» (199В о V «Розп'яття» (1996 р. «Зустріч» (1998 р.) Б. Губаль удостоєний премї імені Василя Стефаника в номінації «Декоративно прикладне мистецтво», за дизайн експозиції Літературного музею Прикарпаття - премією імені Івана Вагилевича, за дизайн експозиції Музею визвольник змагань імені С Бандери - премією імені Ярослава Лукавецького

2001 р- за вагомий особистий внесок у розвиток культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки удостоєний почесного звання «Заслужений діяч мистецтв України».

2002 - за дизайн та розробку інтерєрів В. Губаля прийняли акредитованим членом Української академії архітектури.

Гобелени автора оздоблюють інтерєри резиденції глави Чернівецької та Коломийської єпархій, холів «Промінвестбанку» в Івано-Франківську і багатьох громадських та житлових споруд.

2007 - Богдана Губаля нагородили медаллю «За подвижництво в культурі Прикарпаття».

1999 - працює в галузі дизайну книги. Основні його роботи: М. Вайно «Чоловік в кредит, або Четвертий варіант.», альбом «Подаруй ми писаночку», альбом «Художники Івано-Франківщини».

2003 - працює доцентом кафедри дизайну, історії і теорії мистецтва Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а з 2011 року переведений на посаду професора.

Є автором раціоналізаторських винаходів у галузі дизайну інтер'єру, меблів та роспису тканини - 24-х авторських прав і патентів.

Твори зберігаються в музеях Івано-Франківська, Казані, Львова, Хмельницького, Дрогобича, Києва, Вінніпега, Торонто, приватних колекціях Німеччини, Польщі, Австрії, Великобританії, Франції, США, Чехії, Канади, Ізраїля, Татарстану, Росії, Фінляндії, Кореї.

Творче кредо: «вічний рух і одна мить»

2 жовтня 2012 р.

- 10,00 год. відбулася зустріч заслуженого діяча мистецтв України, викладача, професора кафедри дизайну і теорії мистецтв Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника Богдана Губаля з студентами. Волинський інститут мистецтв.

- 14,00 год. відбулася зустріч з пресою та художниками Волині. «Галерея мистецтв» ВОНСХУ

Богдан Іванович Губаль – митець, який добре знаний в Україні. Він майстер художнього текстилю, заслужений діяч мистецтв. Губаль Богдан Іванович народився 18 січня 1952 року в селі Хащовання Сколівського району Львівської області. У 1971 році закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. І. Труща, відділ художньої кераміки, а згодом і Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. Тепер працює доцентом кафедри дизайну Інституту мистецтв Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.

Творче кредо митця - „Вічний рух і одна мить".

Твори Б. Губаля відзначені багатьма нагородами та дипломами виставок: премією ім. В. Стефаника, обласною премією ім. І. Вагилевича, обласною премією ім.. Я. Лукавецького, у 2007 році нагороджений медаллю „За подвижництво в культурі Прикарпаття".

Богдан Губаль являється автором винаходів та раціоналізаторства у галузі дизайну інтер'єру, меблі та розпису тканини - 14 авторських прав і патентів.

Твори зберігаються в музеях Івано-Франківська, Казані, Львова, Хмельницького, Дрогобича, Києва, Вінніпегу, Торонто, приватних колекціях Німеччини, Польщі, Австрії, Великобританії, Франції, США, Чехії, Канади, Ізраїлю, Татарстану, Росії, Фінляндії, Кореї