Художники Польщі

Живопис. Люблін

9 лютого 2009 року

Виставка живопису в ГАЛЕРЕЇ-МИСТЕЦТВ, Волинської організації Національної спілки художників України в м. Луцьк художників педагогів з офіційним представництвом в м. Любліні, являється початком і вступом до розгортання співпраці між творчим середовищем обох міст.

Товариство, представницьким директором якого являється Єва Клопотек, постійно реалізує проекти, пов’язані із творчістю як професійною, так і дитячою: зав’язуються міжнародні контакти, організовуються щорічні пленери, виставки.

Виставка творчих робіт членів товариства в м. Луцьку є одним з таких заходів. До уваги глядачів – понад 80 праць, що відтворюють і інтерпретують тему пейзажу. Різнорідність сприйняття, бачення і розуміння теми пейзажу додатково збагачені різноманітністю технік виконання. Так, малярство олійне презентує Рената Овчарук, для якої пейзаж – лише привід для створення абстракцій них образів з елементами символізму.

Не відтворює, але інтерпретує по-своєму пейзаж, створюючи свій, неповторний живописний простір і Ярослав Струк, де експресія кольорових сполучень посилюється застосуванням пастозної техніки. Лешек Невядомскі – віце-президент товариства, на нашій виставці представляє цикл образів, в яких гра світла і тіні, вальори білого і сірого у сполученні їз графічністю образних структур, виконаних у техніці олійної пастелі, створюють свій, неповторний світ. Абсолютно інший підхід у сприйняття пейзажу – в творчості Ганни Коженьовської. Тут має місце захоплення натурою. Її акварельні пейзажі наповнені емоціями, в них вона вкладає всю себе.

Цікавими і неповторними є пейзажі, виконані акриловими фарбами у творчості Збігнева Стжиженського та Малгожати Взорек. Малярство Малгожати Взорек – це виважені, продумані образи, що здається, ніби передають саму сутність пейзажу, це пейзаж тиші, і це-ще одне, неповторне сприйняття.

Усім нам хочеться надіятись, що ця виставка виявиться важливим і дієвим кроком у справі творчої співпраці і стане початком плідних, розвиваючих і збагачуючих нас всіх контактів

Збігнев Стжиженський

Wystawa malarstwa w Art Gallery w Lucku artystow pedagogow nalezacych do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastykow z siedziba w Lublinie jest wstepem do nawiazujacej sie wspolpracy miedzy srodowiskami artystycznymi obu miast. Stowarzyszenie, ktorego prezesem jest Ewa Klopotek realizuje wiele celow zwiazanych z edukacja artystyczna oraz upowszechnianiem kultury. Organizuje m.in. coroczne plenery malarskie, wystawy zbiorowe, nawiazuje wspolprace miedzynarodowa w zakresie sztuki profesjonalnej i sztuki dziecka. Obecna ekspozycja jest jednym z takich dzialan.

Zaprezentowane na wystawie malarstwo (ponad 80 prac) dotyka natury, z nia jest zwiazane, chociaz roznie sie do niej odnosi, roznie ja przedstawia, upraszcza lub przeksztalca. Pejzaz rozumiany i zapisywany w sposob bardzo indywidualny jest w centrum ich zainteresowania. Te roznorodnosc widzenia wzmacnia jeszcze dodatkowo bogactwo technik jakimi sie posluguja. Malarstwo olejne reprezentuja abstrakcyjne obrazy z elementami symbolicznymi Renaty Owczaruk, dla ktorej natura jest tylko inspiracja. Nie odtwarza jej ale interpretuje na swoj wlasny sposob. Inaczej postrzega przestrzen malujacy rowniez olejami Jaroslaw Struk. Stosuje on mocne, soczyste zestawienia barw, podkreslajac dodatkowo ekspresje faktura obrazu uzyskiwana za pomoca szpachli oraz interesujacym, odwaznym kadrowaniem przestrzeni.

Leszek Niewiadomski, wiceprezes stowarzyszenia, na wystawie przedstawia cykl obrazow wykonanych technika pastelu olejnego z pejzazem miejskim, ze stara, zabytkowa zabudowa. Sa to oryginalnie kadry, w ktorych wazna role odgrywa swiatlo oraz nasycone, smiale barwy kontrastujace z roznymi odcieniami bieli i szarosci duzych plaszczyzn scian budynkow. Zupelnie inne w nastroju sa akwarelowe pejzaze Hanny Korzeniowskiej. Nasycone emocjami, zachwytem nad natura. Z niej czerpie natchnienie, ale malarstwu oddaje tez cala siebie, cala swoja duchowosc.

Farbami akrylowymi na papierze lub tekturze maluja Zbigniew Strzyzynski i Malgorzata Wzorek. Malarstwo Malgorzaty Wzorek to dojrzale, horyzontalne kompozycje abstrakcyjne. Subtelne pejzaze ciszy. Dazy ona do pokazania samej istoty natury, jej najwazniejszej tresc. Jest w tym malarstwie zamyslenie, spokoj, dystans, komplementarnosc.

Mam nadzieje, ze wystawa ta bedzie waznym i pelnym wrazen wydarzeniem w rozwijajacej sie wspolpracy miedzy naszymi miastami

Zbigniew Strzyzynski

Учасники

Лешек НЕВЯДОМСЬКИЙ

Народився в 1953 р. в Любліні. Закінчив інститут мистецької освіти UMCS в Любліні (Диплом з відзнакою – майстерня живопису проф. Річарда Ліса). Післядипломна освіта на UMCS в майстерні графіка проф. Данути Ковзан-Новіцької. Член Спілки польських художників. Сфера творчої діяльності – олійний живопис, акварель, олійна пастель. Учасник кількох десятків виставок збірних і персональних. Праці знаходяться в приватних колекціях в Польщі та за кордоном.

Ярослав СТРУК

Народився в 1966 р. в Бялей-Подлляскі. Закінчив інститут мистецької освіти в м. Люблін. Диплом з живопису проф.. Яцка Войцеховського. Післядипломна освіта – інформатика та PWSZ в Бялей-Подляскі. Займається живописом (олія,пастель), рисунком, комп’ютерною графікою, проектуванням, бере активну участь у виставковій діяльності.

Збігнев СТЖИЖИНСЬКИЙ

Народився в 1955 р. в Неленчові закінчив державний ліцей мистецтв в Ніленчові, а також варшавський політехнічний інститут мистецької освіти, університету Марії Кюрі-Складовської в Любліні. Займається живописом, скульптурою, рисунком та графікою малих форм. Учасник понад 60-ти збірних виставок у Польщі та за кордоном.

Ганна КОЖЕНЬОВСЬКА

Народилася в 1966 р. в Любліні. Випускниця державного ліцею мистецтв в Ніленчові. Закінчила інститут мистецької освіти UMCS в Любліні. Диплом графіка в 1992 р. учасник чисельних виставок – індивідуальних і збірних. Сфера творчих уподобань – пейзаж, виконаний в олійному живописі та в акварельній техніці.

Рената ОВЧАРУК

Народилась в Бялій-Родляскі. Закінчила державний ліцей мистецтв ім.. С.Норвіда в Любліні. Випускниця інституту мистецької освіти UMCS в Любліні. Диплом художника-графіка (майстерня проф.. Максиміліана Сноха). Післядипломне навчання в сфері мистецтва на UMCS в Любліні. Сфера творчої реалізації - олійний живопис і пастель. Бере активну участь у виставковій діяльності. Праці знаходяться у приватних колекціях в Польщі і за кордоном.

Малгожата ВЗОРЕК

Випускниця державного ліцею мистецтв ім. С.Норвіца в Любліні, а також – інституту мистецької освіти в Любліні (диплом з живопису – майстерня проф. Мячислава Германа). Післядипломна освіта – в сфері мистецтва на UMCS. Займається живописом та педагогікою творчості. Брала участь у чисельних збірних та індивідуальних виставках. Член спілки польських художників. Праці знаходяться в в приватних колекціях в Польщі та за кордоном