Винничук Володимир

Винничук Володимир

24 грудня 1942 - народився в селі Малків Грубешівського повіту (Польща). Мистецтвознавець, режисер, журналіст, голова спілки майстрів народного мистецтва Волині.
Втративши у війні батька, сестру і брата, він разом з мамою був депортований на Волинь у село Бережанка (тепер Горохівського район). Закінчив Луцьку середню школу №1. Навчався в Одеському театрально-художньому училищі, Львівському державному університеті, Луцькому училищі культури. Працював у Волинському відділенні художнього фонду України, обласному музично-драматичному театрі імені Т. Шевченка. обласній молодіжній газеті, обласному комітеті по радіомовленню і телебаченню, Волинському центрі народної творчості, провідним спеціалістом навчально-методичного центру культури Волині. Один з організаторів обласного фотоклубу "Промінь” та кіностудії "Волинь”. Авторські фільми "На відстані пострілу”. "В обійсті чорного самітника” та "Світ витязя" відзначені міжнародними нагородами. Був диктором радіо, автором та ведучим багатьох радіо і телепередач. Його живописне полотно "Луцьк вечірній” представлене до нагороди срібною медаллю ВДНГ у Москві. Був членом художньо-видавничої ради облполіграфвидаву, підготував понад 150 повноформатних плакатів, буклетів, видрукував більше сотні театральних рецензій та мистецтвознавчих статей, написав і проілюстрував 57 каталогів з народного та образотворчого мистецтва. Був заступником редактора міжконфесійної газети “Жива вода”.
Автор книги "Орнаменти у вишивці та ткацтві Волині”, довідника “Барвисті витоки”. Автор та виконавець 30 сувенірних та ювілейних медалей, загальний тираж яких понад 5000 штук. Мав персональні виставки гончарного та медальєрного мистецтва.
Завдяки його сприяння збулося чимало творчих доль народних майстрів та художників-аматорів