На головну
Король Данило Романович (Галицький)
(1201-1264 рр.)
"Король Руси"


1207 - Після вбивства батька Романа Мстиславича, Анні з синами довелось залишити Галицьке-Волинське князівство й просити притулку у володарів сусідніх держав, Польщі й Угорщини, з якими її чоловіка зв'язували союзні взаємини. Сама вона з Васильком (2 роки) їде до Кракова, а Данила(4 роки) з кимось із ближніх бояр Романа відіслали до Буди, де він на кілька років став другом свого ровесника Бели, сина короля Андрія. Вінн залишався там до 1211 р.

1919 - Данило одружився на дочці Мстислава Мстиславовича Удалого

1210 - Данило Романович укріпився у Володимирі.

1223 - разом з руськими князями брав участь у битві з монголо-татарами на р.Калці.

1239 - Данило приєднав до Волинсько-Галицької землі Київ.

1241 - мiсто розорене монголо-татарами під проводом хана Батия."1 прийшов він до Володимира і взяв його списом, і вибив його без пощади, так само і город Галич, і інших городів багато, що їм нема числа" Літопис Руський. — С. 397-398. Після чого були спустошені Угорщина, Польща, Хорватія, частина Сербії і Болгарії, Трансільванія і Молдавія.

1241 - Данило переніс столицю в новозасноване місто Холм.

1245 - поїздка до столиці Орди для переговорів з Батиєм.

1255 - Коронування в Дорогичині послами римського папи Інокентія IV князя Данила Галицького королем Русі. Коронував Данила Галицького папський посол Опізон.

1247-1281 роки. Поставлення князем Данилом Галицьким Кирила київським митрополитом.

На початку 50-х років 13 ст. брав участь у війні за австро-штірійський герцогський престол, який хотів закріпити за своїм сином Романом.

1254-55 рр. військо Данила Галицького визволило від моноголо-татар землі на Південному Бузі, Случі і Тетереву здобуло Новгород-Волинський.

1264 - Останні роки життя Данило Романович хворів, майже втратив зір. Король Данило похований в церкві св. Богородиці в місті Холмі. З його смертю закінчило існування Галицько-Волинське велике князівство, одне з наймогутніших державних утворень Східної Європи.

художники
події
ресурси


 


1
Данилової корони.

3
Мітра владича перемишлянська. Перероблена з Данилової корони. Ілюстрована історія України. М.Грушевський. 1913.

 

Данило Романович«...одолів усі поганські народи, мудрістю ума додержуючи заповідей Божих, [...] Він бо кинувся був на поганих, як той лев, сердитий же був, як та рись, і губив [їх], як той крокодил, і переходив землю їх, як той орел, а хоробрий був, як той тур»... (Літопис Руський. — С. 368).

КНЯЗЬ ДАНИЛО РОМАНОВИЧ ГАЛИЦКИЙ. Костомаров Н. И. Русская история в жизнеописаниях ее главнейших деятелей. Глава VII.
В XIII веке весь ход исторических событий в юго-западной Руси долгое время вращается около личности Данила Галицкого..>>>

Даниил Романович.
Даниил Романович - король галицкий, сын князя Романа Мстиславовича. Когда в 1205 г. был убит князь Роман, Даниилу было всего четыре года...>>>

ДЖИОВАННИ ДЕЛЬ ПЛАНО КАРПИНИ (1246-1247). ИСТОРИЯ МОНГАЛОВ. — М., 1957. — С. 81
«Данило і Василько, його брат, влаштували нам великий банкет і затримали нас проти волі нашої днів на вісім. Тим часом вони радилися між собою, з єпископами та іншими шанованими людьми про те, що ми їм говорили, коли їхали до татар, і одностайно твердили, що бажають бачити папу своїм паном і отцем, а святую Римську церкву владичицею і вчителькою» ...>>>


Король Данило. М. Грушевський «ІЛЮСТРОВАНА ІСТОРІЯ УКРАЇНИ»
Старе житє політичне, громадське й культурне після упадку Поднїпровя мало у нас захист і прибіжище тільки в Українї західнїй, в державі Галицько-волинській...>>>

Данило Романович 1228-1264 МИКОЛА АРКАС «ІСТОРІЯ УКРАЇНИ-РУСІ»
Коли помер Мстислав, в руках Данила і Василька була вся Волинь ...>>>


Де ж корона Данила Галицького... Степан ЧАПУГА.
Варто зауважити, що в Московії корони не було. Московський цар іван IV (Грозний) і всі інші московські царі самі себе возвеличували, були самозванцями. Корона — історична спадкоємність тільки Галичини — Волині, України...>>>Данило Галицький.
Галич.danylo
Данило Галицький.
Скульптор Василь Ярич. Львів.


danylo
Князь Лев Данилович (Син волинського князя Данила Романовича, ім'ям якого названо м. Львів). Худ. Л. Долинський. Кін. XVIII ст.

danylo
Коронація волинського князя Данила Романовича (Галицького).

danylo
Князь Лев Данилович.

danylo
Коронація волинського князя Данила Романовича (Галицького).


danylo
Данило Галицький.

danylo
Данило Галицький.
Пам'ятна монета 10 гривень. 1998 р.


danylo
Данило Галицький.

Данило Галицький
Блок Данило Романович Галицький. 1201–1264.2001

Данило Галицкий
Данило Романович.

danylo
Данило Романович.


danylo
Данило Романович.

Король Руси
Данило Романович.