Тарновська Валерія

Горохів Дзіков

Тарновська Валерія

9 грудня 1782 - в родині Валер’яна Антонія Стройновського та Олександри Тарновської в м. Горохові народилась Валерія Тарновська (Waleria Tarnowska).
1795 - родина Стройновських отримала від Станіслава Понятовського у володіння Горохівщину, куди входило сімнадцять сіл.
- Початкову освіту Валерія отримала від занять з гувернантками та приватними вчителями. Відомого археолога, історика Вавринця Суровецького, який був членом Варшавського товариства приятелів науки. Професора Віленського университету Анджея Снядецького.
Живопису Валерію протягом трьох років в Горохівському маєтку навчали італійський художник Констянтин Вілланего, мінітюарист де Гофлізе, французький портретист Вінсент Лессеуер. Перебуваючи в місті Римі, Валерія відвідує приватні уроки художників італійців Доменіко дель Фрате та Філіппо Джакомо Ремондіні, придворного художника княгині курляндської Доротеї Саган.
1800 - Валерія одружується на своєму близькому родичу Янові Феліксу Тарновському, який був старший від неї на п’ять років й проживав у родинному маєтку Тарновських в Дзікові, біля м. Тарнобжег (сучасна Польща).
1801 - 1819 - народилося восьмеро дітей. Семеро доньок на ім’я Kазиміра (1801), Розалія (1803), Яна Богдана (1805), Марія Феліція (1807, Валер’яна (1811), Розалія Вікторія (1814), Анна (1816) i наймолодший син Тадеуш Антоній (1819).
1810 - Валерія їде до Варшави, де відвідує заняття в літературно-художньому салоні.
1824 - 1826 - Тарновська проживає в столиці Франції, там вона не лише займається живописом, а й відвідує лекції з історії професора де Ріо.
23 листопада 1849 - Валерія Тарновська померла в Дзікові.
Після вступу Польщі до ЄС палац отримав фінансування і перетворився на музей. Велика частина колекції є саме з Волині, але польські екскурсоводи жодним словом не згадують про Горохів