Савицький Михайло

Савицький Михайло

1930 08.05 - народився в м. Луцьк Волинської області. Українa.
1949 - 1956 - навчавя в Львівському училищі прикладного мистецтва ім. Івана Труша. Викладачі Г.І. Чукіна, В.І. Черкасов, О.Я. Шатковський. Одногрупник Борис Возницький, Володимир Овсійчук, Іван Марчук.
1956 - трудову діяльність розпочав у Волинському кооперативному товаристві художників.
1961 - 1967 - навчався в Українському поліграфічному інституті ім. Івана Федорова. Викладачі В.Л. Бунов, Р.С. Сільвестров.
1977 - член НСХУ.
Учасник республіканських, регіональних та міжнародних художніх виставок, зокрема:
1976 - "Художники м. Луцька", Варшава. Польща.
1977 - "Естамп", Київ.
1980 - "Виставка творів західних областей України ", Москва. Росія.
Персональні виставки, зокрема:
2000 - Луцьк, Україна
14 серпня 2019 р. художник Савицький Михайло помер

Ювілейна виставка Михайла Савицького. А. Філатенко 2000

Ювілейна виставка Михайла Савицького

Волинь. 2000. 27 травня

В мистецькій галереї Національної Спілки художників експонує свою ювілейну виставку член спілки Михайло Савицький. Відверто кажучи, якби в анотації до виставки та в каталозі не була вказана дата його народження, не можна було б сказати, що митець святкує своє 70-ліття.. Певно, молодість продовжує йому спілкування з світом мистецтва - багатим, розмаїтим, наповненим світлом, добром і ніжністю.

Виставка його робіт різних літ не може не хвилювати, зачаровувати, радувати. Бог щедро наділив Ми-хайла Савицького талантом. Він не лише чудовий графік, а й майстер живопису, акварелі. Все це єднається, доповнює одне одного і творить неповторно багатий світ, таку образну гаму, що тримає в полоні кожного, хто зустрінеться з високопрофесійними, досконалими, вишуканими творами митця.

У Михайла Савицького цикл графічних робіт-посвят Лесі Українці, її творам. З приємністю можна сказати, що вони відповідають рівню поезій нашої видатної землячки. Особливо чарівно-вишукані, досконало виконані графічні листи до драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня”. Експонує художник оригінальні, майстерно, з любов’ю створені лінорити. Це, зокрема, “Де в’яжуться човни”, “Білі журавлі”, серії “Українські пісні”, “Прислів’я”.

Не менш вдалі в образному і кольоровому вирішенні експоновані живописні роботи. У них відбиток багатого навколишнього світу - досвітні тумани і золото осені, не займано-чисті зеніти і теплі ранки жарінь червоних маків і тиха течії річки.

Михайло Савицький - художник багатогранного обдаровання Тому-то й виставка така багата приємні несподіванки. Милуються відвідувачі витонченою графікою, а поряд живописне настроєво-сонячне полотно, а трошки далі в експозиції легкі, ЯК ПОДИХ-вітру, що залишив чистий слід, - акварелі “Ранок”, “Зимовий ліс”, “Ранковий туман”, “Місячна ніч", “Подих весни” та інші. Ювілейна виставка члена Національної Спілки художників Михайла Савицького ще раз засвідчила, що Волинь має талановитого митця, майстра-графіка, живописця, аквареліста, одне слово - талановитого і водночас працьовитого, скромного художника. Мало чути його голос на різних зібраннях, де люблять подискутувати молоді колеги. Все, що він хотів і міг би сказати у тих суперечках-дискусіях, Михайло Савицький сказав образно, ємко, значимо своєю творчістю. І за це йому щира дяка від людей, котрі мають приємність познайомитись з його розмаїтим, багатим на жанри, майстерність творчим доробком, що нині експонується в галереї мистецтв

Анастасія Філатенко