На головну

Андрій Русин.
Майстер з Волині.

Словник художників України. Київ. 1973, Стр. 12. (рр. нн. і см. невід.) - живописець поч. 15 ст. Майстер з Волині. Розписав з групою майстрів костьол св. Трійці в Любліні (Польща). На підпружній арці, що відділяє вівтар від нефа, збереглася фреска з зображенням Христа, на якій є титарський напис з датою 1418 і підпис Андрій. Йому приписують також композиції у вівтарній частині костьолу: "Тайна вечеря", "Моління про чашу", "Зняття з Христа", "Заушеніє".

Андрій Русин.
Паола Утевська, Дмитро Гарбачов. Журнал «Всесвіт» № 7. 1986 р.
Ім'я цього художника дійшло до нас із далекого минулого. Він, певне, народився на Україні, можливо, на Волині, тому і звався Русином. Жив у Луцьку ....>>>


Живопис Волині XI-XV століть. Григорій Логвин. “Образотворче мистецтво” №1, 1972.
...Майстер Андрій, що очолював артіль, судячи з ктиторського напису, був волинянином....>>>


АНДРІЙ.
Словник художників України. Київ. 1973, Стр. 12. (рр. нн. і см. невід.) - живописець поч. 15 ст. Майстер з Волині. Розписав з групою майстрів костьол св. Трійці в Любліні (Польща). На підпружній арці, що відділяє вівтар від нефа, збереглася фреска з зображенням Христа, на якій є титарський напис з датою 1418 і підпис Андрій. Йому приписують також композиції у вівтарній частині костьолу: "Тайна вечеря", "Моління про чашу", "Зняття з Христа", "Заушеніє".Алімпій Печерський і Андрій Рубльов у традиції українського іконописання.
Юрій СМИРНИЙ. "Образотворче мистецтво" №4, 2001. ...Серед авторів цих розписів значиться майстер Андрій, якого не без підстав ототожнюють з Андрієм Рубльовим. Він походив з Волині.....>>>


Rodowod malarzy styl i technika malowidel.
Janina Koziarska-Kowalik. Lublin. 1997 .>>>


АНДРІЙ. П. М. Жолтовський. Художнє життя на Україні в XVI-XVIII ст. Київ, Наукова думка, 1983. Ст. 112. — український маляр. Можливо, був і головним художником при розписах замкової каплиці в м. Любліні, завершених в 1418 р. Дата закінчення з іменем майстра входить до фундаційного напису на стіні церкви. М. Валіцький вважає Андрія найздібнішим серед тих, хто працював над розписом, і приписуь йому малювання в презбітерії. SLOWNIK ARTYSTOW POLSKICH., t. s 33.

Фрески волинських художників xv cт. (Каплиця св. Трійці в Любліні).