Немировський Леопольд

Тагачин - Любомль

Немировський Леопольд

1810 - народився в с. Тагачин (Tahaczin) поблизу Турійська на Волині. Батько – Микола Немировський, матір – Кароліна Турович, сестра - Вікторія.
1818 - 1824 - навчався у повітовій школі в Луцьку.
- Навчався у Віленському університеті. Юрист за освітою.
- активний учасник польського визвольного повстання 1830–1831 років, був поранений у бою, переховувався в Галичині. Повернувшись до Волині, був заарештований і посаджений у в'язницю в Києві. Після звільнення став членом таємного товариства «Співдружність польського народу».
1838 - заарештований в Одесі у справі Шимона Конарського, відправлений до Києва.
14 лютого 1839 року був засуджений до смертної кари, заміненої на 20 років каторги в Сибіру.
29 жовтня 1839 - прибув з етапом до Іркутська. Після прибуття до Іркутська був направлений на роботу на Тельмінскую казенну фабрику;
січні 1840 - переведений в Іркутський солеварний завод в с. Усольє, проте від робіт на солеварному заводі його звільнили. Побачивши малюнки Немировського, директор солеварні звільнив від загальних робіт і доручив йому вчити малюванню своїх дітей. Потім про талант Немировського стало відомо в Іркутську. Його перевели до Іркутська, де він навчав малюванню дітей із заможних родин і в тому числі генерал-губернатора Вільгельма Руперта.
1843 - набуває статус поселенця в с. Окініно (Акініна) Жілкінської волості Іркутського округу.
1844–1845 - дозволу генерал-губернатора В. Я. Руперта художник супроводжував членів сенаторської ревізії (експедиція сенатора І. М. Толстого) на Лену, до Якутська, Охотська, на Камчатку, під час якої замалював безліч пейзажів цих місцевостей. Пізніше він продав малюнки І. Буличову, який послав оригінали в Лондон, де вони були награвіровані на сталі і в 1856 році в Петербурзі був надрукований альбом "Подорож по Східному Сибіру" (оригінальна назва рос. «Путешествие по Восточной Сибири И. Булычова, Императорского Русского Географического общества действительного члена»). У 1847–1848 году «конарщікі» (учасники змови Конарського) були переведені на заслання в європейську частину Росії. Немировський був переведений на поселення до Тамбова, де він мешкав до амністії 1856 року.
1857 - художник повернувся на батьківщину до Волинської губернії і оселився в Турійську (Turzysk), де професійно займався живописом.
1867 - він експонував свої малюнки в Парижі, в 1870 і 1883 роках у Варшаві,
Кракове (1873).
Значна частина робіт Немировського згоріла під час пожежі в його будинку в 1877 році.
24 малюнки з видами Східного Сибіру знаходяться в Народному музеї у Варшаві.
23 грудня 1883 - художник помер в Любомлі на Волині