Лизак Ізраїль

Славута Ленінград

Лизак Ізраїль

1 травня 1905 році в м. Славуті, Волинська губернії народився Ізраїль Львович Лизак, живописець, графік, автор жанрових картин, пейзажів, портретів.
Навчався в реальному училищі в Славуті.
1915 - сім'я переїхала в Петроград, де він вступив до художньої школи Товариства заохочення мистецтв, закінчив класи орнаменту під керівництвом Ф. Бухгольца.
Навчався в Академії мистецтв, займався в майстерні А. Рилова (учня А. Куїнджі).
1922 - після закриття індивідуальних майстерень, Ізраїль Лизак був зарахований на перший курс ВХУТЕИНа. Навчався живопису у О. Бразил і К. Петрова-Водкіна, малюнку - у В. Савинського і В. Мєшкова.
1934 - художник отримав замовлення Ленсовета на індустріальну тему. Автор працював в приміщеннях Балтійського заводу і заводу Червоний виборжець, писав портрети ударників праці.
1941 - працює в Ленінградському відділенні Балтпроекта ГУ залізничного будівництва, викладав рисунок на скульптурному відділенні Ленінградського художньо-педагогічного училища.
1950 - 60 - х рр. працював в Науково-реставраційних майстерень. Бере участь в роботах в Ісаакієвському соборі, Головному штабі на Двірцевій площі, Юсуповському палаці, Монплезире, Китайському палаці в Оранієнбаумі. В цей же період художник від сплощеного і деталізованого пейзажу звертається до світло-просторовим рішенням одномоментного стану.
1960 - 70 рр. образ міста Ленінграда і його околиць стає основною темою його творчості. Персональна виставка живописця відбулася в залах ЛОССХа в 1967 році, де було представлено понад 300 робіт.
4 листопада 1974 р. Ізраїль Львович Лизак помер в Ленінграді.
1996 - пройшла персональна виставка художника в Державному російською музеї і виданий каталог його робіт