Лесик Олександр

Лесик Олександр

1944 11 січня - народився у м. Полонне Хмельницької області - український архітектор, художник, педагог.
1968 - закінчив архітектурний факультет Львівського політехнічного інституту. Працював асистентом кафедри "Архітектура" в даному вузі.
1973 - захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури – "Принципи використання пам’ятників архітектури Прикарпаття під турбази".
1975 - працює у Луцькому філіалі Львівського політехнічного інституту.
1976 - завідуючий кафедрою "Образотворчого мистецтва" Луцького педінституту імені Лесі Українки.
1993 - захистив докторську дисертацію на здобуття наукового ступеня доктор архітектури – "Формування закладів відпочинку та туризму в історико-архітектурному середовищі України".
1994 - професор кафедри "Образотворче мистецтво".
1995 - обраний членом-кореспондентом Української академії Архітектури.
2003 – член Української Академії Архітектури
Шість персональних виставок художніх робіт «Пам'ятки архітектури України» у Львові, Рівному, Луцьку (1976–1996)
2022 27 жовтня - Олександр Лесик помер

Любов до природи. 1988

Любов до природи

Нотатки виставки

Радянська Волинь, 14 грудня 1988

Коли заходиш в актовий зал Луцького педагогічного інституту імені Лесі Українки, то немов потрапляєш у чарівний світ природи.

Тут відкрито виставку творчого доробку завідуючого кафедрою образотворчого мистецтва факультету підготовки вчителів початкових класів, кандидата архітектури Олександра Володимировича Лесика. Це його четверта персональна виставка, на якій представлено 40 живописних та графічних робіт, виконаних протягом І987 - 1988 років.

Головна тема творів - утвердження краси природи. Приваблюють весняні пейзажі: «Весняний ліс»,

«Весна над Стиром»; літні - «Ранок у лісі», «Серпневий вечір», «Придорожні сосни», «Сонячний день»: осінні - «Осіння дорога», «Вечірня тиша», зимові - «Зимовий вечір», «Ранок», «Березневе сонце» та інші.

В полотнах О. В. Лесика переважають теплі тони: світозорі ночі, надвечірні плеса повноводних рік, сонцесяйні простори ланів, переліски, де навіть тіні насичені багатою колірною гамою і стають теплими, прозорими. Простота і виразність мотивів, свіжість колориту, поетичне світосприймання відчуваються у ро-ботах художника, пов'язаних з па-м'ятними місцями, де жила і творила наша видатна землячка - Леся Українка: «Будинок-музей поетеси в Новоград-Волинському», «Пам’ятник Лесі Українці в селі Жабориця» та інші.

Олександр Володимирович працює переважно в техніці олійного живопису, проте нерідко звертається, особливо в своїх дорожніх етюдах, до техніки графіки. Його малюнки та начерки виконані в лаконічній манері і лінійній виразності перспективи переднього і заднього планів.

Художник високо цінує і площину аркуша і штрих пера. Скрупульозно, обережно, економно кладе він штрих до штриха, «примушує» заговорити недоторкану білизну аркуша.

Недарма польський художник Францішек Мазурок, побувавши на виставці творів О. В. Лесика, відзначив виразність графічних робіт, особливо, де йдеться про пам'ятки архітектури - «Замок у Луцьку», «Замок у Кам'янець-Подільському». Як архітектор і художник О. В. Лесик творчо освоює жанр архітектурного пейзажу.

Мовою графіки автор розповідає про красу не. тільки Волині, де він живе і працює, а й про широкі простори Поділля, - рідної Хмельниччини і тих місць, де проходило його дитинство.

- Мені навіть уві сні хочеться малювати, - з посмішкою говорить Олександр Володимирович, - і де б не випало побувати, зі мною завжди мої супутники - блокнот, олівець, перо і туш чи фломастери, а якщо поїздка довгочасна, то і підрамники і мольберт з олійними чи гуашевими фарбами.

Творчий доробок О. Лесика - не-від'ємна частина діяльності автора в навчальному процесі вузу'1 по художньо-естетичному вихованню студентів. -.

В порівнянні з виставкою, що експонувалась у цьому залі 1986 року. в даній експозиції більш різноманітно трактується природа, фіксуються різні пори року, настрої дня. Виставка дала можливість познайомитись з цікавою творчою індивідуальністю, зрослою майстерністю художника. Однак на тлі цікавих і вдумливо виконаних полотен зустрічаються ще твори етюдного характеру, не зовсім вдалої композиції («Дороги») та поспішне впадання в «естетизм» окремих варіацій технічних прийомів, що суперечать характеру письма художника. Недоліком виставки є ще й те, що на ній не представлено тематичних композицій.

Та віриться, що це ще попереду, бо в планах художника створення серії робіт «Леся Українка і Волинь», пам'ятні місця Волині і Поділля, цикл творів «Людина і природа» та інші.

Л. Українець, викладач Луцького педінституту імені Лесі Українки

Л. Українець

Роботи

Фото