Козарський Адольф

Радом

Козарський Адольф

1836 (1837) - Адольф Козарський (Kozarski Adolf) народився в містечку Радомі в родині дрібного урядовця із скромними статками.
1852 - п’ять років навчався у Варшавській школі мистецтв. Викладач Ян Ксаверій Каневський котрий в юності навчався у Кременецькому ліцеї. Родом був із містечка Красилова. Потім студіював у Петербурзькій імператорській академії мистецтв, стажувався у Римі, де прославився як портретист.
- працював у літографічних закладах, здійснював мандрівки, зарисовуючи цікаві місця. Через нестачу засобів для існування влаштувався учителем малювання та каліграфії у Сєдлецькій гімназії. Тоді художник почав співпрацювати з популярним часописом «Ілюстрований тижневик». Через кілька років гімназію закрили і він знову став подорожувати, змальовуючи старовинні будівлі у містах і селах краю. Свої малюнки друкував в ілюстрованих календарях та різних варшавських виданнях. Наприкінці 1860-х років Адольф Козарський побував у Луцьку і відобразив на папері старожитню єврейську синагогу. Збереглися і деякі інші його рисунки з українських міст і сіл. Перебуваючи в Луцьку, Козарський зафіксував на папері і Замок Любарта не виключено, що є малюнки що й досі зберігаються в архівах.
1869 - художник був прийнятий на роботу у Плоцьку губернську гімназію, де викладав каліграфію, креслення і малювання.
- співпрацював з часописами «Ілюстрований тижневик» і «Клос», де й був опублікований рисунок з Луцька, .досі залишається загадковою історія появи малюнка луцької старожитньої єврейської синагоги.
Адольф Козарський зробив довколишню панораму Варшави – вид на 360 градусів з вежі Королівського замку – на основі фотографій Конрада Брандля, митець для точної передачі міських пейзажів інколи користувався камерою-обскура.
1911 - Адольф Козарський помер

Перше зображення луцької синагоги 1872 р., дереворит Петра Діаментовського за малюнком Адольфа Козарського

Різне