Івашків Галина

Луцьк

Івашків Галина

13.05.1955 - народилася в м. Луцьк.
1982 - зак. Львівський держ. ін-т. прикл. та дек. м-ва. Педагоги з фаху – Д. Довбошинський, В. Овсійчук, Т. Драган.
1985–88 – викл. рисунку, живопису, скульптури Волин. пед. ін-ту.
1988–91 – художником-постановником Волин. театру ляльок; від 1991 – викл. худож. школи.
2010 - член НСХУ. Художниця театру і живописець, педагог.
Учасниця виставок, зокрема:
Всеукраїнських виставках - " Світ кольору очей жінки" в рамках акції "Жінки України- митці", 26-ти українських художниць м. Київ Український Дім травень 2008 р, "Мальовнича Україна" Київ 2007 р., "Жінки України- митці" 2007р., "Різдво" 2007 р., Київ., проект "Людина. Образ. Особистість "2008. Київ., Осіння виставка Київ 2007 р., "Різдво" 2009 р. Киів., Всеукраїнська весняна - 2008р., "На перехрестях буття" 2011р. Київ., всеукраїнська виставка експериментального текстилю "Текстиліум" Львів 2009.
Міжнародні проекти і виставки: учасник у щорічному міжнародному мистецькому проекті "Львівський Осінній Салон. Високий Замок" (2004 - 2010 рр.) -відзнаки і дипломи (2004, 2008, 2009),
Участь у міжнародній виставці художників-педагогів м. Люблін, галерея "По сходах" 2009 р., (Польща), участь в 6 -му Міжнародному Бієналле творчості художників-педагогів. Тарнув 2010 р. Польща. (відзнака і нагорода), Участь у міжнародному Бієналле рисунку ім. Андріоллі м. Наленчув 2010 р. Польща.
Учасниця щорічних міжнародних живописних пленерів та попленерових виставок у Польщі та Україні.(2003 - 2012).
Персональні виставки:
2011 - м. Львів.
2011 - м. Луцьк.
Учасник мистецьких проектів краєзнавчого музею " Щаблі до раю", " Послання другу", «Споглядання та відтворення».
Як сценограф створила коло 10 вистав у Театрі ляльок м. Луцька (зокрема з останніх " Лісова пісня" за Л. Українкою, 2011).
Як ілюстратор опрацювала науково-популярне видання "Поетика волинського вбрання" (Луцьк 2005).
Викладач вищої категорії живопису, рисунку і композиції в Луцькій художній школі від 1991 р. Налагодила творчу співпрацю з Товариством Викладачів-художників м. Люблін (Польща)

Івашків Галина Івашків Галина Івашків Галина Івашків Галина Івашків Галина

“...Для Галини Івашків творчість - це таїнство, котре нелегко витлумачувати, це непереборне бажання знайти видимі форми невидимого світу. Художниця намагається налаштовувати камертон душі, для пізнання духовних істин та ретранслювати їх у власну творчість. Її малярство - метафоричний простір, сповнений стрімкости й динаміки, що насичує його особливою енергетикою. У її творах має місце струнка структура композиції, через яку проступає активний мерехтливий колорит...”

Оксана Ременяка,
кандидат мистецтвознавства.
Артанія 2008. №11

Мій шлях

Так назвала свою персональну виставку, що розгорнулася в залах культурно-мистецького центру «Львів», художник-живописець із Луцька Галина ІВАШКІВ.

«Мій шлях» це шлях розвитку душі, що нерозривно пов'язаний як із життєвим шляхом, так і зі шляхом становлення творчої особистості, їхнім органічним поєднанням, як відтворення у часо-просторі внутрішніх станів, пізнання духовних істин і самопізнання. Адже колір і світло - це найтонші прояви матерії, які підводять нас до тієї грані видимого й невидимого світу, де й народжується таїнство творчості. Так настроїти камертон своєї душі, щоб не допустити жодної фальшивої ноти, а передати через «абсолютний слух» живописця свій внутрішній стан, через видимі форми - те невидиме - і незбагненне, і збагненне, а у звичайних, реалістичних працях обов'язково дати неоднозначність і багатогранність відтворюваного - це і є творче кредо Галини Івашків.

Її власний метафоричний простір - багатоплановий, тому тут зустрінеш і формальні, абстрактні композиції і цілком реалістичні, але кожна з праць - неодмінно «прожита», продумана і є втіленням роздумів, того чи іншого внутрішнього стану. Так чи інакше - це простір завжди пружний, наповнений неповторними формами, що народжені активною працею душі

Лариса Марчук (Львів)

Івашків Галина

“…За емоційною стриманістю творів неможливо не відчути аромат справжньої поезії, еманацію не награних і щирих почуттів. Галина Івашків - художниця особлива. Романтична піднесеність її мистецтва йде від глибокого осмислення творчості як надзвичайної місії. Звідси прагнення хоча б у просторі своїх полотен згармонізувати довкілля, спонукати уяву глядача на мерехтливу мінливість кольорів, змалювати неосяжність за межею тонкої реальності. Заповнюючи вібруючими мазками колористичного шару поверхню творів, мисткиня примушує звучати світло. Вся поетика її творчості - це ніби вслухання у ритми буття, ставлення до світу і людей із ніжністю та любов'ю, зі співпереживанням та надією, як вияв вдячності Творцеві за все суще: за рідний край, за кожен день, за все миле й дороге її серцю. Зазвичай образи її творів - це не віддзеркалення предметів або явищ, а своєрідне відображення стану душі, спроба вказати глядачеві на ключ до проникнення в таємниці часу та простору, адже покликання мистця якраз у тому, щоби стверджувати небесний світ ідеалів, захищаючи душу аурою натхнення. Без зайвого пафосу, ненав'язливо і цнотливо художниця споглядає і відображає, говорить про найсокровенніше, спонукаючи до цього кожне чутливе серце…”

Зоя Навроцька
Артанія 2009, №16

Основні твори та література:

Тв.: «Осінь у передмісті», «Таємниці лісу» (обидва – 2004), «Жінка і пейзаж», «Ґвинтові сходи», «Навпроти світла» (усі – 2008), триптих «У травні» (2009); серія «Світ кольору очей жінки» (2009).

Літ.: Навроцька З. Окрайчик світла із Замку Любарта // Артанія. 2009. № 5